Oyun Haberleri

ARK II, Önümüzdeki Yıla Kaldı

2024 yılına ertelemeler yavaş yavaş başlıyor. Bu yıl çıkması beklenen ARK II, artık önümüzdeki yıl çıkacak. Şimdi net bir çıkış tarihi olmayan oyun için Studio Wildcard hayli ihtimamlı çalışıyormuş.

Başrolünde Vin Diesel’ın bulunduğu devam oyunu, 2020 yılının The Game Awards gösterisindeki duyurusu ile büyük sükse yapmıştı. PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilen ve birinci günden de Game Pass servisine eklenecek olan devam oyunu, kıssa olarak yabancı bir gezegendeki Genesis: Part 2 olaylarının sonrasında geçiyor.

ARK II İçin Bir Yıl Bekleyeceğiz

Geliştirici Studio Wildcard tarafından sonradan yapılan duyuru ile ARK II için 2023 yılı hedefleniyordu. Ne var ki artık 2024 yılında oynama talihine erişebileceğiz.

Belirtilene nazaran, dikkatli bir değerlendirmenin akabinde böylesi bir ertelemenin gerekli olduğu sonucuna varılmış. Hedeflenen, ARK II oyununun yılın en güzelleri ortasında yer almasını ve hakikaten kusursuz bir tecrübenin yaşatılmasıymış. Kapsam olarak daha evvelce ulaşılmamış bir düzeyde olacakmış. En son teknolojinin kullanıldığı söyleniyor iken, hem oyunun boyutu hem de Unreal Engine 5 motoru hakkında yeni bilgilerin edinilmesi de geliştirilme sürecini uzatıyormuş. Haliyle de bunun için fazladan vakte muhtaçlıkları olmuş.

Aslına bakarsanız, erteleme haberleri artık eskisi üzere şaşırtmıyor fakat kelam konusu merak ettiğimiz ve sabırsızlıkla beklediğimiz oyunlar olunca da can sıkmıyor değil. Buna ek olarak, fazladan beklenen vaktin sonunda teknik olarak sıkıntılı bir oyun ile karşılaşmak ise daha da can sıkıyor. Son yıllarda bunun oldukça örneğini görmüştük. Bakalım ARK II de bu listeye eklenecek mi, yoksa hedeflendiği üzere hakikaten kusursuz bir tecrübe yaşayacağımız bir oyun mu olacak? Daima birlikte önümüzdeki yıl içerisinde göreceğiz.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)