Oyun Haberleri

MultiVersus, Haziran’da Birkaç Aylık Bir Tatile Çıkıyor

MultiVersus, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında açık beta sürecine girmişti. Birinci devirlerde kıymetli oyuncu sayılarına ulaştığını gördük. Sonrasındaysa popülaritesini adım adım kaybettiğine de şahitlik ettik. Tam sürüme çıkışı ne vakit olacak diye beklenirken, artık birkaç aylığına da olsa fişinin çekileceğini öğrenmiş olduk.

Player First Games tarafından paylaşılan duyuruda; MultiVersus açık betasının 25 Haziran 2023’te erişime kapatılacağını, güncellemelerin durdurulacağını ve oyunun çevrimdışı hale geleceğini ilan ettiler. 2024’in birinci ayları için çıkış yapmasının hedeflendiği ve bunun için hazırlanmak gayesiyle bu türlü bir karar aldıklarını söylüyorlar.

Bu durum birkaç ay sürecek ve bu müddette, oyuncular MultiVersus’un çevrimiçi modlarına erişemeyecek, çevrimiçi özelliklerini kullanamayacaklar. Yalnızca The Lab’e kısıtlı bir çevrimdışı erişim kelam konusu olacak, lokal çok oyunculu maçlar yapılabilecek, karakterlerinize ve bu modda geçerli kozmetiklere erişim sağlayabileceksiniz. Bu vakte kadarki ilerlemelerin ve yapılan oun içi satın alımların oyuna aktarılacağı da belirtmiş durumdalar.

Oyuna vakit harcayan, bununla da yetinmeyip para da harcayan oyuncular var alışılmış. Doğal olarak bu durum onları hiç mutlu etmemiştir herhalde. Aslında kimi reaksiyonlar de bu türlü bir tabloya işaret ediyor. Bu atak, MultiVersus’un geleceğini nasıl etkileyecek bakalım.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)