Oyun Haberleri

The Last of Us PC Versiyonu Bekleneni Veremedi, Steam Puanları Çakıldı

The Last of Us Part 1’in merakla beklenen PC versiyonu çıktı ve Sony portlarında hiç alışık olmadığımız bir durumla karşılaştık: oyunun PC versiyonunun performansı oyuncular tarafından yerde yere vuruldu ve bu satırları yazdığım sırada Steam incelemelerindeki puanı 5621 incelemede %33 olumlu ile Çoğunlukla Olumsuz durumunda.

Oyunun PC portunu Naughty Dog ve Iron Galaxy yapmış görünüyordu lakin sonrasında Iron Galaxy’nin pek de dahil olmadığına dair savlar ortaya atıldı. Şayet bu doğruysa oyunun PC portunun başarısızlığı Naughty Dog kaynaklı demektir.

Steam sayfasındaki İncelemeler kısmına girerseniz oyunun optimizasyonunun ne kadar berbat olduğuna, kuvvetli sistemlerde bile oyunu adam üzere oynatamadığına dair çok sayıda tenkit okuyabilirsiniz.

Naughty Dog, Twitter hesabından yayınladığı açıklamada “The Last of Us Part I PC oyuncuları, dertlerinizi duyduk ve grubumuz raporladığınız yanlışları etkin olarak araştırıyor. Sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz, grubumuz şu an güncellemeleri önceliğe almış durumda ve gelecek yamalarla problemler çözülecek” dedi.

Normalde 3 Mart’ta çıkması beklenen oyun “oyunu daha güzel hale getirmek” için 28 Mart’a ertelenmişti. Çok yanlışın ve optimizasyon meselesinin nasıl gözden kaçmış olabileceği ise muamma.

Eğer siz de The Last of Us Part 1’i bekleyenlerdenseniz yamalarla oyun oynanabilir hale getirilene kadar bekleyin, boşu boşuna sonunuzu bozmayın.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)