Oyun Haberleri

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’dan Yeni Oynanış Görüntüsü Paylaşıldı

Bugün The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’dan bir oynanış görüntüsü paylaşılacağı açıklanmıştı, merakla bekliyorduk, en sonunda kendileri teşrif ettiler, biz de muradımıza erdik:

Fragmanda Breath of the Wild’dan aşina olduğumuz özelliklerin yanında Recall üzere yeni özellikleri de görüyoruz. Bu özellik kayaların üzerinde kullanılıp bir nevi asansör fonksiyonu üstlenebiliyor gördüğümüz kadarıyla 🙂 Doğal öteki özelliklerde gördüğümüz üzere farklı kullanım alanlarını da keşfedebiliriz oyunda.

Fuse bir öteki yeni özellik, Link’in elindeki ağaç koluyla bir kayayı birleştirip yeni bir silah oluşturduğunu gördük. Link, bu özelliği kullanarak uzunca bir mızrak da yaptı, ırmağı geçmek için bir bot da. Lakin en dikkat çeken örneklerden birisi yaratıklardan düşen gözlerden birini bir okla birleştirdiğinizde amaca kitlenen bir ok yapabildiğinizi gördüğümüz sahneydi herhalde, resmen güdümlü ok kullanıyoruz 🙂 Bu bilhassa neler yapabileceğini görmek için sabırsızlıkla bekliyorum.

Yeni düşmanlarımız da var, Construct onlardan birisi mesela. Fragmanda birkaç çatışma örneği izledik. Fuse özelliğiyle oluşturulmuş ekipmanları düşmanlarımızın da kullanabildiğini de görmüş olduk.

Zelda: Tears of the Kingdom ile buluşmamıza yaklaşık 1,5 ay kadar bir mühlet kaldı; 12 Mayıs’ta geliyor. Aslında dört gözle bekliyorduk, fragmanı görünce de hevesimiz katlandı.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)