Teknoloji Haberleri

İkinci The Last of Us Dönemi Çekimleri Vancouver’da Başlayacak

Deadline sitesine yansıyan yeni habere nazaran, ikinci The Last of Us dönemi çekimleri için Vancouver kenti seçilmiş. Part 2 oyununun kıssasına geçilecek olan dizinin ikinci dönemi, büyük bir heyecanla bekleniyor. Ayrıntılar haberimizde.

The Last of Us, son periyotta hiç olmadığı kadar gündemde kalmaya devam ediyor. 2020 yılı içerisinde çıkan Part 2 sonrasında, geçtiğimiz yıl PlayStation 5 için satışa sunulan ve bu hafta içerisinde PC kullanıcıları ile de buluşan Part 1 ve dizi uyarlaması ile sık sık karşımıza çıkmıştı.

Daha birinci dönemin ikinci kısmındayken HBO şirketinden yeşil ışık alan ikinci dönem, bildiğiniz üzere devam oyununda yaşananları anlatacak. Ne var ki birtakım açıklamalarda bulunan baş üretimciler Craig Mazin ve Neil Druckmann, ikinci oyunun tek bir döneme sığdırılamayacağını söylemişlerdi. Haliyle üçüncü, hatta tahminen dördüncü döneme da kesin gözüyle bakabiliriz.

İkinci The Last of Us Dönemi Çekimleri Vancouver Kentinde Başlayacak

Geride bıraktığımız haftalarda Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan Druckmann, ikinci dönem ile ilgili bir görsel paylaşarak bizleri heyecanlandırmıştı. Abby ‘Abigail’ Anderson karakterinin kolunu gördüğümüz bu görselin akabinde, Deadline sitesine yansıyan yeni habere nazaran, yeni dönemin çekimlerine Vancouver kentinde başlanacağı HBO tarafından onaylandı. Bir hatırlatma yapmak gerekirse, Part 2 oyununun kıssası ise Pasifik Kuzeybatı’sında geçiyordu.

Geçtiğimiz ayın ortalarına hakikat HBO Max Youtube kanalı üzerinden dokuzuncu kısmı yayınlanan The Last of Us Podcast yayını sırasında Craig Mazin, “Aynı süreci tekrarlamamızı bekleyebilirsiniz, yani kıssayı özel yapanın ne olduğuna ve kıssanın ruhuna bakacağız. Ve buna dokunulmaması gerekiyor. Ve sonra da anbean tempo ve karakterler birebir kalabilir de değişebilir de. Bir ortamdan başkasına aktarır iken, o öyküye yapılması gerekeni yapacağız.” yorumunda bulundu.

Son olarak, Şubat ayının başlarında Josh Horowitz tarafından röportaja katılan Bella Ramsey ise “İkinci oyunda ne olduğunu biliyorum ve potansiyel olarak bir müddetliğine Pedro’suz olacağım için gerginim. Sahiden üzücü olacak.” demişti.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)