Teknoloji Haberleri

TEKNOFEST 2023 için geri sayım başladı

Cumhuriyetimizin 100. yılında ulusal teknoloji atağı vizyonuyla geleceğe umutla bakan bir Türkiye için gençlerimizi #sengeleceksindiye sloganıyla teknoloji müsabakalarında da bir ortaya getiren TEKNOFEST’te bu yıl  41 ana yarışma – 102 farklı kategoride düzenlenecek.

Yarışmalarda 13 milyon TL’nin üzerinde ödül, 30 milyon TL’nin üzerinde materyal desteği veriliyor. Geçtiğimiz yıl yarışlara 81 vilayet, 107 ülkeden 150 binin üzerinde kadro, 600 binin üzerinde iştirakçi müracaatta bulundu. TEKNOFEST teknoloji müsabakalarıyla 6. yılında da hayallerini gerçeğe dönüştürmek ve en yeterlisi olmak için gayret eden gençlerin başarılı ve öz inançlı projelerine sahne olacak.

Millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda gençlerin ilgisinin artırılması hedeflenerek bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine dayanak olmak için düzenlenecek 5 günlük şenlikte teknoloji, bilim, havacılık-uçuş şovları, ödül merasimleri, stantlar, tepeler, atölye çalışmaları ve etkinliklerle dolu programlar yer alacak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)